A víztisztítás lépései
A víztisztítás lépéseivel jó, ha hamar megismerkedik, hogy végig járva a fokokat végül valóban a szó szoros értelmében vett tiszta vizet önthessen a poharába. Az ivóvíz, vagy ahogy másként mondanánk a csapvíz ugyanis nem ebbe a kategóriába tartozik, még akkor sem, ha alapvetően fogyasztásra alkalmas.
A megfelelő, és a kiváló között, azonban nagyjából szakadéknyi távolság tátong. A lépések, és a lépcsőfokok mindig egy gondolattal kezdődnek, aminek alapvetése, hogy tisztább vízre van szükség. Vagy az iváshoz, vagy a főzéshez, esetleg a háztartás minden mozzanatához, mely vizet igényel. A lényeg a részletekben rejlik, hiszen az igényei azért nagyjából behatárolják azt az irányt, amit a készülék kiválasztása esetén tartani érdemes.
Ám még mielőtt a konkrét típusokkal szemezne az analízisen előbb át kell esnie. Prioritást élvez ugyanis a berendezés reális kiválasztása esetén, hogy milyen anyagok, szennyeződések okoznak a legtöbb problémát az ön környezetében? A víztisztítás lépései között az első helyet a gondolatmag elvetése foglalta el, míg a dobogó láthatatlan második fokára a kutatás, vizsgálat került. Nagyon fontos, hogy céljaival is tisztában legyen, mert ezek a dolgok hatnak egymásra.
Ha például az ön környezetében a nitrátok okoznak súlyos problémát, és egész háztartását szeretné megszabadítani a csapból folyó víz káros következményeitől, akkor egy csapra szerelhető, aktív szén védelemmel ellátott készülékkel nem megy semmire, legalábbis céljait biztosan nem tudja elérni. A harmadik momentum tehát a sorban, hogy konkrétan meghatározza, milyen mennyiségű tiszta vízre vágyik, s s azt mire kívánja felhasználni.